Szkoła Ezoteryki

Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga

Dni księżycowe według Astrologii celtyckiej

1 dzień księżycowy – posiadacie teraz bardzo dobrą zdolność rozumienia i wyczuwania ludzi, istnieje jednak niebezpieczeństwo popadnięcia w pesymizm. Tego dnia lepiej nie „nakręcać” swoich problemów, nie analizować ich ze szczegółami, tylko zająć się praktyczną stroną ich likwidacji. Mimo, że nie jest to ogólnie zły dzień, ludzie i tak będą raczej zamykać się w sobie. Aby odnieść sukces trzeba dużo i solidnie popracować. W tym dość napiętym dniu, najczęściej popełnianym błędem jest niezadowolenie z samego siebie – dlatego, aby nie dawać sobie powodu od smutku, bądźcie aktywni i działajcie.

 

2 dzień księżycowy – tego dnia wasze zachowanie może być dość nietypowe; najodpowiedniejsza będzie teraz uprzejmość wobec innych i przestrzeganie zasad przyzwoitości , pomoże to również w rozwiązaniu pewnych problemów. Pobudzenie nerwowe może być przy tym tak silne, iż u niektórych osób wywoła agresję. Za to tego dnia, karty ukazują prawdę – dlatego też  możecie udawać się do wyroczni. Nie jest to dobry dzień na zmianę pracy czy miejsca zamieszkania.

 

3 dzień księżycowy – przy całej dobrej energii, którą posyła niebo, ludzie mają dziś skłonność do błędnego i lekkomyślnego postępowania. Najwłaściwszym zachowaniem będzie przeanalizowanie wszelkich swoje zdolności i talentów, by zaraz potem zacząć je rozwijać. Nagłe zmiany nastroju mogą znacznie ograniczyć ambicje i chęć osiągnięcia sukcesu. Bardzo aktywna jest teraz wyobraźnia; w zależności od stopnia optymizmu jednostki może dawać ona nowe, dobre bądź złe pomysły. W tym dniu wszelkie konflikty są niczym innym, jak figlami złych duchów, chcących skłócić ludzi między sobą.

 

4 dzień księżycowy –  dzień łagodnych, uspokajających energii. Tylko do tej muzyki spokoju nie sięgajcie po alkohol; on uczyni was nieszczęśliwymi. Ogólnie, w tym dniu każdy nadmiar nie ma sensu – w jedzeniu doprowadzi do otyłości, w seksie –  do depresji, a w alkoholu –  do łez. Tego dnia powinno się również „dozować” swoje wewnętrzne ego, aby nikogo nie ranić i aby w nikim nie wybuchła iskra. W swoim zachowaniu okazujcie więcej pokory. Pewne zgrzyty mogą pojawić się dziś w relacjach małżeńskich; po dzisiejszym zachowaniu partnerów, można na ogół powiedzieć, na ile są oni szczerzy w swych wzajemnych uczuciach. Tego dnia lepiej nie podnosić głosu, gdyż na powierzchnię wychodzą krasnoludki, a one muszą pracować. Krzyki i awantury, nerwowe zachowanie oraz lęki wynoszą z domu pieniądze i wszelkie dobra materialne.

 

5 dzień księżycowy – dzień przepowiedni, prognoz i spełniania życzeń; psychiczna energia wyrywa się na wolność i tego dnia należy wybierać sobie w myślach to, co się wam podoba. Starajcie się myśleć wyłącznie pozytywnie, tym samym uchronicie swą rodzinę lub bliskich od nieszczęść i kłopotów. Zbierzcie się w sobie i zacznijcie działać; a jeśli ktoś nie jest w stanie poradzić sobie sam z sobą, ze swoimi emocjami, mówi to o istnieniu problemu kryzysu duchowego i powinny być podjęte działania w związku ze jego zdrowiem psychicznym. Energia tego dnia u niektórych ludzi wzmagać będzie energię dominacji i przejmowania się błahostkami. Organizm może dawać wiele sygnałów do niepokoju, przysłuchujcie się im, jednak nie wysnuwajcie pochopnych wniosków, raczej zmieńcie swoje myśli i czyny, a wtedy dany organ sam się wyleczy.

 

6 dzień księżycowy – tego dnia koniecznie należy zachować trzeźwość i rozwagę. Partnerowi trzeba oczywiście pokazać swoje najlepsze strony, okazać więcej czułości i wrażliwości. Człowiek może być dziś bardzo wrażliwy, zachowywać się jak „niespokojny duch”, często zupełnie nieadekwatnie do sytuacji. Ten dzień jest za to bardzo dobry do przeprowadzania wszelkiego rodzaju transakcji handlowych oraz rozmów biznesowych.

 

7 dzień księżycowy – dzień podwyższonej emocjonalności i destabilizacji; człowiekowi może wydawać się, że znajduje się pod silną presją cudzych emocji i problemów. Ten dzień posiada niszczycielski, a zarazem transformujący pierwiastek. Wyrażanie emocji może okazać się zbyt gwałtowne. Niektórym wydawać się będzie, że właśnie dziś jest świetny moment dla nowych przedsięwzięć, innym zaś – że to okropny, szargający nerwy dzień; wszystko zależy od optymizmu człowieka oraz umiejętności przystosowania się do różnych sytuacji. Tego dnia załamania nerwowe tworzą w organizmie dogodny grunt dla powstania guzów (niekoniecznie nowotworowych). W tym dniu budzą się również wampiry energetyczne. Zaledwie niektórym z nich przyjdzie ochota na miłosierdzie.

 

8. W tym dniu znacznie wzrasta intuicja, a także astralne napady i lęki. W relacjach międzyludzkich można zaobserwować dziś pewne napięcie i niepokój. Ludzie mogą być znudzeni rzeczywistością; nowe drzwi otwiera iluzja, należy jednak pamiętać, że to tylko złudzenie. Należy odłożyć na bok wszelkie kaprysy, jak i ryzyko; lepiej poczekać na nadejście bardziej odpowiedniej fali. Zatargi z kolegami z pracy, załamania nerwowe, to wszystko przejawy wyrywającej się z okowów energii. Zastanówcie się, jak można ją lepiej spożytkować, by uniknąć kolejnych kłótni. Wszelkie, dawane tego dnia rady, wywołują rozdrażnienie.

 

9. dzień księżycowy – to bardzo dobry dzień dla przeprowadzania transakcji finansowych; równie pomyślna jest praca ze słowem, tu ważna jest intonacja, z jaką będzie wypowiadane dane słowo. Dziś dobrze jest zakładać swoją firmę, jednak uważajcie też na uczucia innych ludzi. Ten dzień lepiej jest poświęcić rodzinie lub bliskiemu człowiekowi; pamiętajcie, że im szczodrzej wyrazicie swoją miłość, tym mocniejszy będzie wasz związek.

 

10. W tym dniu, wszyscy mają skłonność do zwracania uwagi na szczegóły oraz znajdowania czegoś bardzo ważnego dla siebie. Emocje są dziś kontrolowane, można się więc przed czymś pohamować czy powstrzymać; to natomiast, co sobie zaplanujecie, w przyszłości przyniesie dobre rezultaty. Nie zakłócajcie równowagi tego dnia ordynarnością i grubiaństwem!

 

11. Jest to dzień blasku, warto więc ubierać się tak, by przyciągać spojrzenia i pomyślność. Bardzo skutecznie działają dziś amulety. Z każdym rozmawiajcie spokojnie i jak równy z równym; sprawi to, że będziecie cieszyć się jeszcze większym autorytetem. Skierujcie wasze emocje na dobro, niech posłużą czemuś dobremu. Jeśli w tym dniu zburzycie rodzinę, uważane to będzie za wielkie zło.  Jest to natomiast świetny dzień dla nowych przedsięwzięć, mających związek z zagranicą. Tylko nie należy tracić pewności siebie!

 

12. dzień księżycowy – to dzień samotności, lepiej jest poświęcić go na czytanie książek i zdobywanie wiedzy. Nie chodźcie w miejsca świeckie, ponieważ energia waszego pola jest dziś bardzo słaba. Spróbujcie swych sił na twórczym polu; pamiętajcie, że twórczość, nie jest tylko udziałem usposobionych artystycznie jednostek – jest nią również wychowanie dzieci, przygotowywanie posiłków czy dbanie o dom. Nie jest to dobry dzień na operację, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia komplikacji. Energia danego dnia stwarza podatny grunt dla depresji.

 

Emma Lange

Akademia Nauki

Krzeczot