Szkoła Ezoteryki

Rozmowa o szkole z Emmą Lange

Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga

Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że szkoła to zwykle budynek, gmach,  gdzie składamy dokumenty,  spotykamy się z nauczycielami i spędzamy tam długie godziny. Pierwszego października 2009 roku rozpoczyna swoją działalność Ezoteryczna Szkoła „Krzeczot”.

Spytajmy pomysłodawcę i założyciela szkoły Emmę Lange o szczegóły:

- Witam Emmo, proszę opowiedzieć nam coś więcej na temat szkoły. Jak będzie wyglądał proces kształcenia i jak kształtuje się koszt nauki?

- Witam, nasza szkoła jest szkołą korespondencyjną, co oznacza że wykładowca i student mogą znajdować się w miejscach bardzo odległych od siebie, a interakcja miedzy nimi odbywa się przez Internet. W dzisiejszych czasach funkcjonuje mnóstwo instytucji i systemów działających w oparciu o tę technologię. W krajach wysoko rozwiniętych  za pomocą Internetu można załatwić sprawy urzędowe, pobierać nauki, a nawet zasięgać porad lekarskich. I tą możliwość chciałabym przenieść także na nasz grunt.

Pełen cykl nauki składa się z 4 semestrów przypadających na każdy kierunek.  Opłata za studia dotyczy każdego rozpoczętego semestru i wynosi 700zl. Koszt ten obejmuje wszystkie tematy jakie są zawarte w programie semestru. Daje nam to całkowity koszt studiów  (2 lata) – 2800zl dla jednego kierunku. Opłacając semestr,  student otrzymuje materiały, przyswaja wiedzę w indywidualnym tempie, rozwiązuje zadania, a po zdanym egzaminie może kontynuować naukę na następnym poziomie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba tracić czasu, ani ponosić dodatkowych kosztów na podróże, noclegi i wyżywienie.  Każdy student poświęca czas na naukę w dostosowanym do siebie trybie. Czas rozpoczęcia nauki i tempo opanowania materiału, uczący się dobiera sobie sam, co pozwala mu znacznie skrócić  lub nieznacznie przedłużyć  proces edukacji.  Naszym celem jest  minimalizowanie kosztów z jednoczesnym podwyższaniem jakość podawanej wiedzy.

- Czy przewidziane są jakieś konsultacje, np. -gdy student czegoś nie zrozumiał – co się wówczas dzieje?

- Wtedy pisze on e-mail do wykładowcy i uzyskuje odpowiedź. Nasza skrzynka – emma777@onet.eu – jest czynna przez cały czas.  I na ten adres można przesyłać zapytania na każdy temat. Dodatkowo, każdy student zostaje „oddany pod skrzydła” opiekuna i może raz w tygodniu indywidualnie spotkać się z nim na skype i rozwiązać nurtujący go problem, lub po prostu napisać e-mail bezpośrednio do wykładowcy danego tematu. Konsultacje włączone są w opłatę za semestr.

- Słyszałam, że w szkole są ciekawi wykładowcy?

- Tak, to prawda. Np. Tarot wykłada sama Alicja Alla Chrzanowska – autorytet w tej dziedzinie, twórczyni portretu psychologicznego ...  zresztą ... wszyscy nasi wykładowcy przedstawieni są na stronie naszej szkoły.  Mogę tylko powiedzieć, że jest to kadra naprawdę wysokiej klasy.

- Co daje dyplom waszej szkoły?

- Nasz dyplom potwierdza nabytą wiedzę i umiejętności, które można wykorzystać w pracy z ludźmi i dla ludzi. Ponadto można pomóc sobie i innym osiągnąć harmonię z samym sobą i światem zewnętrznym.

- Proszę powiedzieć coś o kierunkach. Czy jest możliwość zdobywania wiedzy na dwóch kierunkach na raz, a może lepiej jest skończyć jeden, a potem decydować się na kolejny.

- Dlaczego nie, oczywiście, że można uczyć się na kilku kierunkach jednocześnie. Wszystkie nasze programy są autorskie i nie można ich znaleźć w innych szkołach. Nasza propozycja jest szeroka. Mamy w programie między innymi: tarot, runy, numerologię, mantykę... O wszystkim tym można  przeczytać i usłyszeć z wielu źródeł, ale tylko u nas możliwe jest otrzymanie dyplomu sygnowanego podpisem A. A. Chrzanowskiej, co w tym przypadku oznacza, że Tajemnica Tarota została zgłębiona na wszystkich płaszczyznach.

 Może teraz troszkę więcej o „Psychologii transpersonalnej”.

Program tego kierunku może wydawać się zbyt akademicki i przez to budzić strach u niektórych studentów, jednak u nas jest on bardzo przystępnie podany. Jest to psychologia podświadomości i nadświadomości, przeszłości człowieka i jego możliwości. Właśnie ta wiedza wyjaśnia dlaczego nie spełniają się wróżby , czym jest karma, a także np. skąd bierze się wielka miłość  i wielkie rozczarowanie. Psychologia ta traktuje psychikę człowieka całościowo i pomaga przezwyciężyć kryzysy wewnętrzne. Podobnie sprawa ma się z kierunkiem „Medycyna alternatywna”. W treści programowej i lekcyjnej zawartych jest dużo pojęć naukowych. Jednak jest to niezbędne dla kogoś kto zajmuje się leczeniem, ponieważ nasz program jest zgodny z najnowszymi światowymi trendami nauki. Wszystko co proponujemy ma za zadanie otworzyć studentów na tajemnice świata, a także odnaleźć siebie i nauczyć twórczego myślenia.

- Czy te programy to wszystkie propozycje, które planujecie?

-Jesteśmy otwarci na współpracę z ciekawymi ludźmi. Mamy w planie otworzyć w niedalekiej przyszłości fakultet astrologii klasycznej, wedyjskiej i tybetańskiej.

- W czym widzicie przyszłość waszej formy nauki i jej przewagę nad edukacją klasyczną?

- U nas mogą uczyć się wszyscy: zarówno kobiety zajmujące się domem i dziećmi, jak i ludzie starsi, studenci, osoby aktywne zawodowo: psychologowie, lekarze, menadżerowie... wszyscy, którzy są otwarci na wiedzę, ale nie mogą pozwolić sobie na trwonienie cennego czasu. Forma naszej szkoły redukuje koszty kształcenia do minimum, dlatego też opłata semestralna jest u nas tak niska. Oprócz tego przewidujemy różnorakie bonusy. Np. zwolnienia z opłat za jeden semestr dla wyróżniających się studentów, bezpłatna diagnostyka zdrowotna lub horoskop karmiczny. Szkoła „Krzeczot” jest dużym projektem, który jak mamy nadzieję będzie się rozwijać zarówno za sprawą nauczycieli jak i naszych studentów. Planujemy prowadzenie nauki również w innych językach, ponieważ już dzisiaj interesują się nami mieszkańcy Rosji, Niemiec, Holandii, Francji i USA.

Jeśli ktoś chciałby poznać wykładowców osobiście to zapraszamy do Letniej Szkoły Alicji Chrzanowskiej na dwa niezapomniane tygodnie.

- Dlaczego szkoła nosi nazwę „Krzeczot”?

- Krzeczot – jest to rodzaj sokoła, symbol słońca, męstwa siły. To jest siła świętych. Starożytni wodzowie uważali , że krzeczot jest najlepszym prezentem. Dlatego nasza wiedza jest słoneczna i przekazujemy ją z radością. Biały sokół – krzeczot do dar dla ludzi pragnących się rozwijać i osiągać szczyty..

- Czy wiedza przekazywana w waszej szkole nie zamyka drogi do kościoła?

- Ależ nie. Staramy się podchodzić do świata uniwersalnie. Szanujemy wszystkie religie, ponieważ  wierzymy, że „Bóg to jest Słońce, a religie to są tylko lampy”.

- Czego życzycie waszym studentom?

- Życzę odnalezienia siebie, rozwoju, otwarcia nowego świata, poszerzenia świadomości i po prostu bycia szczęśliwym. Proszę częściej zaglądać na naszą stroną: www.emma-l.net

- Dziękuję za wywiad.

- Również dziękuję

 

 

Akademia Nauki

Ezoland