Szkoła Ezoteryki

Prognoza na rok 2011

Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga

 

                                                               HOROSKOP ROCZNY 2012

            Nadchodzący rok to czas rządzenia Smoka - kosmicznego, bajecznego zwierzęcia. Nie jest to zwykły smok, lecz smok wodny. W przyrodzie wszystko jest w harmonii. Żegnamy się z epoką ryb i dana jest nam ostatnia chwila, by jeszcze poczuć wodę, by coś zmienić w swoim świecie wewnętrznym i dokonać przemyśleń. W tym czasie dużo będzie działo się rzeczy niewytłumaczalnych. Wiele wydarzeń, które los ci przygotował, będzie w stanie ukrytym, ale wszystko obudzi się w odpowiednim momencie. Jeśli mówimy o miłości, to Smok pozwala na wszystko. On nie ogranicza i każdy będzie mógł poznać różną gamę uczuć. Smok boi się stracić to, co uważa za swoje, ale tego czego nie czuje i nie rozumie, chętnie się z tym rozstaje. Dlatego partnerstwo, które nosiło status nieokreślonego, dojdzie do konkretności, związek pozostanie lub rozpadnie się. Nie martw się, jeśli przypadnie ci się z kimś rozstać, po prostu partnerstwo było nie twoje. Rok Smoka nie jest dobry na śluby i dlatego nie przyspieszaj daty zawarcia związku małżeńskiego.

Jeśli ciekawi cię sfera biznesowa, to zwyciężać będą wyjątkowi i cierpliwi. Ci, którzy będą chcieli szybko wzbogacić się, nie osiągną tego komfortu, bo wszystko musi odbyć się w swoim czasie. Pojawi się olbrzymia pokusa do wzięcia kredytu, chęć inwestowania w coś olbrzymiego. Odrzuć ten pomysł, bo teraz jest czas dla idei, które wymagają pielęgnacji, pracy krok po kroku, kształcenia i dopieszczania. Ten okres dobry będzie dla tych, którzy są związani ze sztuką lub technologiami.

             Mówiąc o zdrowiu, najbardziej słabym organem twojego organizmu będą naczynia krwionośne. Napięcie w naczyniach będzie przyczyną bólu głowy. Zaostrzy się też problem żylaków. Zaznaczam, że żylaki mogą pojawić się nie tylko na nogach, ale na brzuchu, ustach, w organach wewnętrznych. Dlatego radzę podtrzymuj swój stan fizyczny dietami, ćwiczeniami, częściej odwiedzaj masażystę. Energia psychiczna też może przejawiać napięcia, ponieważ będzie duża nawałnica emocjonalna.

             Rada Smoka – bądź unikalny, wychowuj w sobie siłę woli i pamiętaj, że ilość przechodzi w jakość.  W związku z tym bądź cierpliwy, zajmij się profilaktyką , a wtedy będziesz mógł uciec od przykrych sytuacji w różnych sferach twojego życia.

 

Rok Smoka dla poszczególnych przedstawicieli znaków zodiaku.

 

BARAN – jeśli nie zwrócisz uwagi na swój świat wewnętrzny, to zaczną się zaostrzać wszystkie kompleksy. Pracuj ze swoimi emocjami i zajmij się tresurą własnych instynktów. W tym roku będziesz miał kłopoty, do których  trzeba będzie przyłożyć maksymalny upór i wielkoduszność. Marzenia i namiętności będą gotować się przez cały rok. Tylko w przeciwwadze będą włączać się rozumność i siła woli. Naucz się po prostu kierować swoimi impulsami, karma chce nauczyć cię szczęśliwości i uczciwości. Karmiczne problemy obudzą się, jeśli zadałeś komuś ból, obraziłeś kogoś czy poniżyłeś. Zajmij się wyrażaniem siebie, ponieważ  to pomoże odbudować siły i rozładować system nerwowy.

 

BYK – cały rok przeleci jak ciągła lekcja. Wiele będziesz musiał się nauczyć. Rok przyniesie poczucie samotności, ale wykorzystaj ten odcinek czasu i jego energię z korzyścią dla siebie. Naucz się czegoś nowego, odkryj ciekawe i niezbadane dla ciebie horyzonty. Teraz najważniejsze jest, żeby odrzucać wszystkie stare metody i tradycje, odcinać od siebie to, co wydaje się już pojęte i zrozumiałe. Skoncentruj się nad tym, co jest ważne i nowe. Karma wzywa, by otworzyć w sobie nowy potencjał i odkryć to, co jest jeszcze  przez ciebie niezbadane i nieznane.  Nie warto następować na grabie przeszłości. W tym roku świeży wiatr chce wejść do twojego życia. Obecnie twoja modlitwa jest bardzo aktywna, więc módl się, śpiewaj mantry, medytuj. Nie pogrążaj się w chaotyczności, zatrzymaj się, wszystko przemyśl ,wówczas rok Smoka przyniesie sukces.

 

BLIŹNIĘTA – w roku 2011 osiągnąłeś cel, możliwe, że w twojej rodzinie ktoś urodził się, albo pojawiły się nowe sprawy zawodowe. Teraz życie odnajdzie nowe barwy i wypełni się opieką nad czymś lub nad kimś. Szukaj związku, łączenia z kimś w celu kontaktów, w celu pracy czy współpracy. Palec karmy wskaże na ciebie, jeśli  zdradziłeś  przyjaciela, kogoś w związku lub kogoś oszukałeś. Staraj się  szybko pogodzić się z tym człowiekiem. W przeciwnym razie, pojawią się u ciebie problemy, które reakcją łańcuchową dotkną różnych sfer twojego życia. Kłopoty zaczną się od zdrowia. Energia roku wzywa do zajęcia się problemami dzieci, twórczością i przyjaciółmi. Skoncentruj się na tym, pomóż im, twoje rady i troska będą niezbędne. Twoim słabym miejscem będzie serce.

 

RAK – należy trzymać się tradycji i nie wybierać ekstrawagancji takiej jak styl zachowania. Ci, którzy są samotni, mogą znaleźć partnera. Ci, którzy mają ustabilizowane stosunki , mogą liczyć na umocnienie związków. W tym roku należy szukać kluczy, żeby trafić w bardziej uprzywilejowane miejsce, trzeba otwierać przed sobą drzwi i stanąć na wyższy stopień schodów waszego rozwoju. Możliwe, że będziesz mieć do czynienia z dużymi organizacjami, włączą się w twojej podświadomości programy odrodzenia i rozwoju duchowego. Idź  drogą obietnic, niech cię prowadzi droga duchowa, wówczas rok Smoka przyniesie błogosławieństwo. Negatywny aspekt roku może się przejawić, jeśli zapomnisz o zasadach kosmicznych oraz harmonii i zaczniesz działać po swojemu. Wtedy możesz trafić w jakąś zależność,  albo los pozbawi cię czegoś ważnego. W związku z powyższym słuchaj swojego sumienia, będzie ono najlepszym wskaźnikiem, pomocą i przyjacielem.

 

LEW – naucz się widzieć swoje szczęście i znajdź  miejsce dla swojej energii, by dobrze ją ulokować. Oddaj swoje siły dla długotrwałego projektu. Bądź przygotowany na to, że otoczenie nie od razu to zrozumie, dlatego że ten projekt  rozkwitnie bardziej w przyszłości. Jednak warto o niego powalczyć. Przedstawiciele tego znaku mogą zająć się teraz studiowaniem tarota. Należy podkreślić, że Internet będzie stanowił dużą rolę w twoim życiu. Ewolucja kieruje cię na osiągnięcia, więc wykorzystaj  ten moment, żeby działać i wygrać. Teraz jest szansa dla ciebie, w odpowiednim dla ciebie czasie i w potrzebnym dla ciebie miejscu. Karma negatywna teraz śpi i obudzi się, jeśli będziesz leniwy, bojaźliwy i zwątpisz w to, co robiłeś.  Jeśli pragniesz szybkich zarobków, to ściągniesz na siebie pecha. Twoja gwiazda sukcesu prowadzi cię do czegoś wyższego, pięknego i błyszczącego.

 

PANNA –teraz nie warto myśleć o ograniczeniach. W tej chwili należy działać, zaczynać nowy projekt, przed tobą nowe dzieło i pasja. Zaczyna się nowy etap życia i na życie trzeba będzie spojrzeć na nowo, inaczej. Smok wzywa przyjąć odpowiedzialność za przeszłość. Nie tylko zwyczajnie pokajać się w tym co było, tylko całkowicie zmienić życie i postawić je na nowe tory. Warto orientować się na wartości rodzinne. Jeśli mówimy o karmie, to karma jest rodzinna, trzeba przypomnieć sobie drzewo genealogiczne i modlić się za rodzinne grzechy. Jeśli pozwolisz sobie być niezorganizowanym i ciągle wątpiącym, to czekają cię same przykrości, a szczególnie w sferze rodzinnej. Pamiętaj, że jeśli będziesz długo przeciągać sytuację, to stracisz ważne możliwości.

 

WAGA –ten rok przyniesie otwarcie wszystkich możliwości. Trzeba tylko zrobić jakiś skok i nie bać się tego, że nie odpowiadasz czyimś wymaganiom i że ktoś będzie się z ciebie naśmiewał. Należy przejść jakiś próg i pożegnać się z kimś albo czymś. Ten rok nie będzie łatwy, ale kiedy skończy się, wszystko będzie już dobrze. Smok będzie zmuszał cię do balansowania na linii i los zdecyduje czy cię zrzucić czy prowadzić dalej. Najniebezpieczniejszym punktem w tym trudnym czasie będzie popadanie w niewolę  iluzji. Ślepa namiętność jest zdolna uwieść rozum, a wtedy będzie przepaść. Karma zmusza cię do poszukiwania przyczyn problemów, więc  zacznij analizować swoje dzieciństwo. To co zostało wtedy nieodpracowane, teraz jest zdolne wyjść na powierzchnię w najbardziej niekorzystny dla ciebie sposób i w nieoczekiwanym momencie.

 

SKORPION –smok wskazuje na to,  że walka jest skończona. Zwycięsko czy nie, to zależy od ciebie. Zrób wszystko, co jest możliwe dla twojego dzieła, planów czy zdrowia. Dla tych, którzy potrafią ryzykować, Smok obiecuje przemieszczenie w powietrzu i podróże za granicę. Czekają na ciebie skomplikowane przemyślenia i doświadczenia. W tym roku trzeba będzie przyzwyczaić się do czegoś nowego i możliwa jest nauka nowego języka. Nie bój się komplikacji, w nich jest twój ratunek. Smok radzi aktywnie zająć się zdrowiem, podejść do niego holistycznie, czyli psychikę leczyć razem z ciałem. Zajmij się jogą, otwieraj nowe możliwości. Karma życzy ci osiągnięcia celów i  odnalezienia  cię w nowym miejscu, możliwe, że za granicą. Kosmos proponuje ci nową drogę i radzę przyjąć  ją bez przeciwstawiania się. Zmień myślenie i popatrz na świat z radością. Radości trzeba będzie nauczyć się albo  kultywować w ją w sobie, by wytrzymać czas rządzenia Smoka. Miłości również  trzeba szukać za granicą.

 

STRZELEC –ekspansja energetyczna zacznie się we wszystkich sferach życia. Zmian będzie bardzo dużo, nie będziesz w stanie ich przewidywać. Przed tobą mogą otwierać się nowe perspektywy, ale musisz przemyśleć, czy jesteś gotowy je przyjąć i czy masz życiowe przygotowanie do tego, co może przynieść ci los. Wszystko będzie nowe w tym roku. Nowe potencjały, kontakty, wystarczające ilości pieniędzy na spełnienie marzeń, dobre wiadomości. Tego wszystkiego może nie być, jeśli siejesz dookoła negatywne emocje i jesteś człowiekiem leniwym.   Karma będzie proponowała mnóstwo takich sytuacji, które nie zauważalnie dla twojej uwagi będą zmieniać twoją świadomość. Jeszcze dodam, że dany okres mówi o tym, że należy poważnie podejść do swojego zdrowia. Wszystko będzie się wahać, nic nie będzie stabilne i sfera samopoczucia fizycznego także.

 

KOZIOROŻEC –cały rok trzeba będzie się uczyć, nawiązywać kontakty, współdziałać z ludźmi. Ten rok jest dobry dla zrealizowania projektów i twórczych pomysłów. Niektórzy przedstawiciele znaku będą musieli pogłębić naukę języków obcych. Jednak negatywnie karma chce cię wciągnąć w swoje sieci i będzie podrzucała różnego rodzaju pokusy. Żeby wyjść zwycięsko w walce z samym sobą, myśl o tym, by nie zadawać bólu innym osobom swoim zachowaniem. Jeśli kogoś obrazisz lub zmusisz do cierpienia czy płaczu, zapłacisz za to wysoką cenę. Trzeba będzie zrobić mądry wybór w czymś bardzo ważnym i nie poddawać się nieświadomym zachciankom. W roku Smoka trzeba przejść program samookreślenia się i wziąć ciężar odpowiedzialności , która wyniesie cię na nową falę autorytetu i sukcesów.

 

WODNIK – poczujesz się żołnierzem, ponieważ będziesz walczyć o to, co jest ważne. Smok chce nauczyć cię fachowości i podarować ci pewność siebie, więc trzeba będzie nauczyć się zwyciężać wrogów i iść do celu. Przeszkody  zwalczać  będziesz swoją cierpliwością . Wydarzenia będą zmieniać się bardzo szybko i będziesz musiał umieć kierować i rządzić sobą, gdyż los podaruje ci na drodze życia parę mocnych zakrętów. Możliwe, że  przeżyjesz kilka poważnych konfliktów w sferze partnerstwa, wasze cele będą różne. Będziesz musiał nauczyć się kierować swoimi prądami energetycznymi, ponieważ Smok zrobi sprawdzian gniewem, niepokojem, trwogą i niepewnością w prawidłowości decyzji. Słabym organem okaże się układ pokarmowy, stres będzie lokalizował się w jego elementach. Jeśli zwyciężysz sam w sobie smoka, czyli pokonasz negatywne emocje, to dostaniesz za to nagrodę-radość. Należy wystrzegać się traum, kontuzji, operacji w tym roku, bo to wszystko ma charakter karmiczny.

 

RYBY – trzeba zmienić całkowicie swoje zachowanie i walczyć ze swoimi strachami. System nerwowy jest teraz bardzo wrażliwy, a myśli będą ciągnąć cię w przeszłość, w kierunku wspomnień. Teraz wszystko jest niejasne, we mgle, perspektywy są niewidoczne. Rok Smoka nie będzie łatwy , będziesz musiał przyjrzeć się swoim przyjaciołom i ludziom, którzy cię otaczają. Z kimś urwą się całkowicie stosunki . Niektóre ryby zostaną w centrum plotek i intryg. Nie planuj nic poważnego w roku Smoka, nie bierz kredytów i nie zawieraj długoterminowych kontraktów. Mnóstwo ryb będzie żyło w niewoli iluzji. U niektórych ryb zaostrzy się irracjonalność i duchowe przeżycia, które mogą doprowadzić do  depresji. Radzę nie brać się za alkohol i mocno działające psychotropy, które tylko pogłębią niekorzystne sytuacje i doprowadzą do wzrostu trudności. Karma będzie zaostrzać emocje, popychając cię do mocnych przeżyć , dlatego do pomocy wzywaj rozum i czysty głos wiary.

 

Ezo-Land 6

 

Rok ten będzie poddany dużym próbom od losu, który da lekcje i zmusi do sprawiedliwych wywodów na przyszłość.

Akademia Nauki

Krzeczot

Zakochane smoki odżywiają się marzeniami i dlatego się trują.