Szkoła Ezoteryki

Horoskop na wesoło

Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga

 

Baran 21 III – 20 IV

 

Podobają mu się żarty płaskie i krótkie, aby od początku wiadome było, w którym miejscu należy się śmiać. Szczególny zachwyt u niego wywołują żarty typu: „nawalili go po głowie i nakrył się kopytami”. Od razu robi się całkiem wesoło.

 

Byk 21 IV – 21 V

 

Ten lubi żarty poważne, solidne. Do procesu śmiania on musi przygotować się wcześniej i „usiąść wygodnie w fotelu”. Najprzyjemniejsze żarty dla niego to te, które opowiadają o tym jak biedni oszukują bogatych i mają z tego profity. A żartów o oszczędzaniu nie przebije nic np: Nowobogacki kupił najnowszy model  Mercedes’a – koła z czystego złota, drzwi platynowe a kierownica wysadzana diamentami i trzyma ten samochód wyłącznie pod strażą w garażu. Na pytanie, dlaczego nim nie jeździ. Odpowiada – za drogie paliwo.

 

Bliźnięta  22 V – 21 VI

 

Z nimi żartować ciężko, myśl błyskawiczna, cięty język, charakter wesoły. Podobają się im dowcipy o drogach i samochodach, o wszystkim co się rusza. Śmieją się gdy jest śmiesznie, najpierw z tego kto opowiada dowcip a potem ze wszystkich, do których nie dotarło. Jeśli dowcip jest głupi, będą jedynymi, którzy się nie śmieją. Wszyscy myślą, że to dowcip o nim, co sprawi, że będą śmiać się jeszcze głośniej, a on wciąż cicho. Śmiać się zacznie dopiero jak wszyscy odejdą, kpiąc z ich głupoty i zachwycając się własnym intelektem.

 

Rak 22 VI – 22 VII

 

Jego najbardziej bawią dowcipy z happyend’em, żeby nie było zmartwień. Najlepiej coś o miłości, np. jak teściowa pokochała zięcia, a on odpłacił jej czymś miłym. Rakom może być tak wesoło że śmiech wywołuje u nich łzy, zarażając otoczenie.

 

Lew 23 VII – 23 VIII

 

To jest lider dowcipów o polityce. Najweselsze zajęcie to robienie z władzy durni. Dla lwów humor musi być jasny, zrozumiały z konkretną puentą, np. w naszej wsi tylko dwa jajka, ....... u starosty.

 

Panna 24 VIII – 23 IX

 

Panny lubią żartować, szczególnie naukowo. Wiedzą, że do uśmiechu służy buzia a śmiech to zdrowie. Dlatego śmieją się specjalna metodą, rozciągając usta na szerokość ramion. Najlepszymi są dowcipy typu:  jak chirurg zapomniał lornetki z brzucha pacjenta, albo jak prosiaczek pomagał Puchatkowi szukać miodu dopóki sam go nie zjadł. Jednym słowem humor łagodny, a czasem nawet śmieszny. Opowiadają bardzo dokładnie, zatrzymują się na detalach, często wracają do początku dowcipu, żeby przypomnieć o czym on właściwie jest ...i w rezultacie cierpliwi słuchacze dopowiadają dowcip sami, skracając  jego długość, a niecierpliwi śmieją się od samego początku .... i ich można zrozumieć; sam dowcip – nigdy.

 

Waga 24 IX – 23 X

 

Waga potrzebuje humor delikatny, grzeczny, nawet im podpasuje humor angielski. Wszystko musi być wiadome, gdzie się śmiać, gdzie robić pauzę, a gdzie po prostu robić ha ha ha, a gdzie powiedzieć niegrzeczne słowo usprawiedliwiając się, że to dowcip ludowy dlatego nie kulturalny. Dowcipy opowiada się w konkretnej sytuacji, w doborowym towarzystwie, dla podtrzymania dobrej atmosfery.

 

Skorpion 24 X – 22 XI

 

Lubi czarny humor, od którego wieje optymizmem, np. nie ma tego złego co by nie mogło być jeszcze gorsze. Ulubiony dowcip brzmi jak ostatnie westchniecie, a ulubieni bohaterowie to: zła teściowa, strachy w domu, monstra i wampiry. Można dostać dreszczy od tak wesołych dowcipów. Dlatego, skorpiony, uprzedzajcie zanim zaczniecie żartować.

 

Strzelec 23 XI – 21 XII

 

Humor optymistyczny ale z „opóźnionym zapłonem”, dociera jak do żyrafy – na trzecią dobę. Za to jak już dowcip dotrze do strzelca, to będzie się śmiał długo i głośno. Lubi żarty międzynarodowego charakteru: „był polak, rusek i niemiec ...... „ – i już wesoło.

 

Koziorożec 22 XII – 20 I

 

Ten to ma żarty „z brodą”. Humor solidny, chłodny i konserwatywny. Obcy śmiech wyzwala i niego krzywy uśmiech. Szanuje dowcipy o góralach za ich ciężkie życie i takie samo poczucie humoru. Podoba im się smutny humor... o sensie życia – „życie za krótkie, żeby odbierać  je na poważnie” – i od razu jakoś wesoło się robi.

 

Wodnik 21 I – 19 II

 

Oprócz dowcipów o bohaterach z bajek, lubi humor w stylu fantasy, gdzie dobro karze zło i przyjaźń zwycięża, np. dowcipy o czterech muszkieterach. Lubi też żarty o UFO i głupich kosmitach... póki ich nie ma to można się z nich nabijać.

 

Ryby 20 II – 20 III

 

Uwielbia żarty Sztyrlicu i o tym jak ciężko go zdemaskować. Humor nie jednoznaczny, podwójny i niezrozumiały. Podobają mu się dowcipy z zagadką bez rozwiązania, typu: lecą dwa krokodyle-jeden pomarańczowy, drugi na zachód.- takie historie wyzwalają wiele pytań: dlaczego lecą, dlaczego dwa? Ten żart nie dociera od razu. Chociaż jeśli długo tłumaczyć.....

Emma Lange

Akademia Nauki

Ezoland