Szkoła Ezoteryki

Bardzo spokojnie

Burze magnetyczne na Słońcu

Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga

 Spokojnie

Mocno

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

N

30.12

31.12

01.01

02.01

03.01

04.01

05.01

06.01

07.01

08.01

09.01

10.01

11.01

12.01

Średnio

Bardzo mocno

Akademia Nauki

Ezoland

13.01

14.01

15.01

16.01

17.01

18.01

19.01

20.01

21.01

22.01

23.01

24.01

25.01

26.01

 

Meteorolodzy stale nas straszą burzami magnetycznymi. Często czujemy ich oddech w postaci arytmii serca, osłabienia, skoków ciśnienia, a nawet czegoś gorszego. Skąd biorą się te burze i czy możemy uniknąć ich szkodliwego wpływu? Spróbujmy przyjrzeć się tej kwestii dokładniej.

 

Pole tekstowe: 			ODPOWIEDŹ ZIEMI NA BURZE SŁONECZNE

Żyjemy na ogromnym magnesie w formie kuli pod nazwą planeta Ziemia. Nasza planeta posiada pole magnetyczne i każdy organizm  z osobna jest posiadaczem takiego pola. Biolodzy wiedzą, że ptaki przelotowe dzięki właśnie niemu, orientują się i znajdują  miejsca swoich zimowisk na wiele tysięcy  kilometrów przed dotarciem do nich, a delfiny i rekiny  wyznaczają swoją trasę w oceanie.  Takie pole magnetyczne posiada też człowiek.  Ale w tym momencie, kiedy na Słońcu następuje wybuch ,pył, grudki gazów, cząsteczki rozżarzonych substancji kierują się na Ziemię i jej pole zaczyna się rozciągać, zmieniać się, wtedy to następuje wpływ silnego magnetyzmu, i nasze ludzkie pola również „wariują”.

W starożytności plamy na Słońcu uważano za knowania diabła, które niczego dobrego ludziom nie zwiastują. W wieku XIX  udało się porównać pojawienie się plam ze zwiększeniem  ilości zórz polarnych i dziwnym zachowaniem się wskazówek kompasów. Nie tylko w XX wieku ( na samym jego początku) dzięki rezultatom Aleksandra Leonidowicza Czyżewskiego wzajemne oddziaływanie procesów ziemskich na aktywność słoneczną stało się przedmiotem nauki. Badając wahania umieralności i narodzin, okresowość występowania pandemii, dżumy i cholery, wojen i rewolucji, uczony odkrył, że wszystkie one związane są z okresowymi zmianami  słonecznej aktywności.

Najczęstsze zmiany – to wybuchy na Słońcu powstające po powstaniu ciemnych plam. Strumień plazmy i promieniowania, „słoneczny wiatr”, leci do nas z ogromną szybkością i w przeciągu 2-3 dni dociera do Ziemi. Od uderzeń elektronów i protonów w pole magnetyczne Ziemi zaczyna się burza magnetyczna. Zimą, na północy można ją nawet zobaczyć: to zorza polarna. Z powodu  wzburzeń jonosfery Ziemi jest zakłócana łączność radiowa i telewizyjna, psują się komputery, psuje się system nawigacji statków kosmicznych. Na transformatorach i rurociągach pojawią się powierzchniowe ładunki, wywołując awarie, aż do zakłóceń systemu energetycznego.

Naturalnie ludziom też jest ciężko to przeżyć.

 

Pole tekstowe: 			ZŁOWIESZCZY ODDECH  SŁONECZNEGO WIATRU

Słoneczny wiatr, 2-4 razy w miesiącu wznoszący „fale” burz magnetycznych, jest po prostu biczem dla naszego zdrowia. Głowa boli, serce popłakuje, a nocą się  nie śpi i w ciągu dnia z tego powodu się nie pracuje.  Człowiek „ wbudowany” jest w biosferę Ziemi: jest zależny nawet od słabych sygnałów, jeśli tylko mają one swój określony rytm. Magnetyczne burze jak raz tworzą wahania elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości, które wchodzą  w rezonans z biorytmami człowieka – biciem serca, impulsami nerwowymi. Nawet u zdrowych ludzi zaburza się rytm serca, rośnie ciśnienie tętnicze. Fale elektromagnetyczne zdolne są do zwiększenia lepkości krwi, a taka krew pogarsza zaopatrywanie komórek mózgu w tlen – stąd też pojawiają się bóle głowy, migreny, rozdrażnienie, zmęczenie bez żadnego powodu, senność.

Ludzie z chorobami sercowo-naczyniowymi są bardziej wrażliwi na burze magnetyczne. Wiadomo, że duży procent zawałów, przełomów nadciśnienieniowych, udarów, przypadków nagłej śmierci zdarza się w czasie tych nieszczęsnych burz magnetycznych. Statystycznie reaguje na nie w ten lub inny sposób około 60% ludzi.

Pole tekstowe: 				PRZEWIDUJĄCY BURZĘ

Logicznie przypuszcza się, że reakcja stresowa na burzę magnetyczną występuje zawsze, gdy burza już się rozszalała. Lecz okazuje się, że wcale tak nie musi być.  Na niektóre burze ludzie reagują zaraz po ich rozpoczęciu, a na inne – po upływie sporej ilości czasu, lecz często bywa tak, że reakcja występuje wcześniej – zanim wzburzenie pola magnetycznego wskażą urządzenia. U większości ludzi zachowujących się absolutnie spokojnie w geomagnetycznej sytuacji, na 2-3 dni przed magnetyczną burzą zachodzą praktycznie jedne i te same zmiany charakterystycznych parametrów organizmu.

Jeszcze jeden ważny fakt: przykładowo połowa ludzi posiada zdolność do adaptacji, co oznacza że po zauważalnej reakcji na pierwszą burzę, człowiek praktycznie nie reaguje na drugą lub trzecią, jeśli między nimi  jest przerwa 6-7 dni.

W czasie wystąpienia burzy organizm wpada w stres, co oznacza, że   mobilizuje on wszystkie siły do samoobrony. Wychodzi więc na to, że zależność od burz magnetycznych jest jednym ze sposobów walki o przeżycie.

Pole tekstowe: 				NIEPODDAJĄCY SIĘ BURZOM

Dzisiaj przyznaję, że u zdrowych ludzi w czasie burz magnetycznych nie zmienia się samopoczucie. Jednocześnie, według badań lekarzy, około 30%  ciężko znosi burze magnetyczne, trochę mniej ludzi doświadcza lekkie niedomagania. Ogólnie liczba ta wzrasta do 60%. Ale jest 23% ludzi, którzy nie odczuwają na sobie działania aktywności słonecznej. Występuje 12% ludzi, którzy w ogóle nie słyszeli o czymś takim i uważają, że są sprawy poważniejsze, aniżeli jakaś-to aktywność słoneczna.  Jednakże jest taki procent ludzi, którzy uważają coś innego, np. że przyjście burzy przynosi im wyższy poziom energii, przypływ sił i doskonałe samopoczucie.

 

Jeśli czujecie, że zbliża się burza magnetyczna, starajcie się w ten dzień nie przemęczać się i przełóżcie wszystkie ważne sprawy na potem. Ci, którzy reagują lękliwie lub nerwowo, powinni zaopatrzyć się w leki uspokajające. Pijcie majeranek i miętę, możecie też w taki sposób wykorzystać szyszki chmielu, zaparzyć je i pić jak herbatę. W czasie burz magnetycznych zwiększa się poziom cholesterolu, dlatego starajcie się nie jeść produktów, które mogą go podwyższać. To samo odnosi się do cukru.  W dniach aktywności słonecznej pomaga noszenie miedzi, mogą to być bransolety miedziane i biżuteria, obręcz na głowie. Jeśli jesteście meteopatą, to przygotujcie swój organizm wcześniej, chodźcie piechotą, wykonujcie ćwiczenia oddechowe i gimnastykę. Zajmijcie się jogą i w żadnym wypadku nie odstresowywujcie się za pomocą alkoholu.

Ezo-Land № 5

BURZE MAGNETYCZNE I ZDROWIE:

27.01

28.01

29.01

30.01

31.01

01.02

02.02